Bylinky a bylinné čaje

Prieduškový - 17 bylín

label
3,33 € / 50 g

Zmes bylín, ktorá blahodárne pôsobí na priedušky.

Ak vás trápi ochorenie priedušiek a kašeľ výskúšajte tento skvelý bylinný čaj, ktorý je zmesou 17 bylín.

Zloženie: eukalyptus, mäta prieporná, marocká mäta, materina dúška, smrekové šištice, listy čiernych ríbezlí, malinové kvety, skorocel, rozmarín, aníz, fenykel, šalvia, kvety bazy, slez, kvety slnečnice, koreň horca.

Počet zaliatí: Jednonálevový
Krajina pôvodu: Európska Únia
Dostupnosť: na sklade
label 3,33 €

Návod na prípravu

10 gramov tohto čaju, je to odporúčané množstvo na prípravu čaju do hrnčeka s objemom vody 5 dcl. Zalejte vodou s teplotou 100°C a lúhujte 5 až 10 minút.

water
Objem vody
5.0 dcl
weight
Množstvo čaju
10 gramov
temperature
Teplota vody
100 °C
leaching
Čas luhovania
5.0 - 10.0 min

Podrobný popis

Čaj  plný najlepších byliniek, v ktorom sa ukrýva aj koreň horca. Hoci je táto rastlina zákonom chránená, môžete sa o jej liečivých účinkoch presvedčiť na vlastnej koži. Nebojte sa, nemusíte sa za ňou vybrať na tatranské štíty. Koreň horca nájdete v rôznych podobách, jedná z nich je napríklad naša obľúbená čajová. Táto rastlina nachádza svoje využitie hlavne pri silnom prechladnutí a chrípke. Okrem toho, že znižuje teplotu, zbavuje telo od bolesti svalov. Koreň horca v čajovej podobe je charakteristický svojou trpkastou chuťou a to vďaka vysokému podielu horčiny. Práve horčina dodáva čaju liečivé vlastnosti.

Kto z nás by nepoznal mätu priepornú? V dnešnej dobe jedna z najobľúbenejších a najpoužívanejších rastlín v slovenských domácnostiach a záhradkách. Je často používaná vo farmaceutickom priemysle, ľudovom liečiteľstve, medicíne, ale aj likérnictve. Tlmí bolesti hlavy, uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, tiež zabraňuje zápalovým procesom v tele. Inhalovanie mäty napomáha pri liečbe chorôb horných dýchacích ciest. A pokiaľ trpíte nespavosťou, práve mäta je bylinka, ktorá váš problém so spánkom zaženie.  V kombinácii so skorocelom má tiež upokojujúce účinky pri podráždení hrtana a hltanu.

Aníz je ďalšou bylinkou, ktorá sa ukrýva v tomto čaji. Aníz pomáha liečiť celý rad problémov. Ak vás trápi suchý kašeľ, či boľavé priedušky pomôže vám zbaviť sa tohoto problému. Látky, ktoré aníz obsahuje dokážu rozpúšťať sekrét, čo dopomáha k odkašliavaniu a uvoľneniu dýchacích ciest.

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra