Ovocné čaje

Granátové jablko s malinami a moringou

label
3,75 € / 50 g

Čaj s veľmi príjemnou sviežou vôňou v kombinácii so sladkokyslou chuťou granátového jablka a moringy, ktorá je často prezývaná aj ako Strom života, alebo Zelený diamant.

Príjemnú ovocnú chuť tohoto čaju dotvárajú tiež papája, maliny a jablko.

Počet zaliatí: Jednonálevový
Dostupnosť: na sklade
label 3,75 €

Návod na prípravu

10 gramov tohto čaju je odporúčané množstvo na prípravu čaju do hrnčeka s objemom vody 5 dcl. Zalejte vodou s teplotou 100°C a lúhujte 5 až 10 minút.

water
Objem vody
5.0 dcl
weight
Množstvo čaju
10 gramov
temperature
Teplota vody
100 °C
leaching
Čas luhovania
5.0 - 10.0 min

Podrobný popis

Granátové jablko je až 12 cm veľká bobuľa so zvláštnou vnútornou stavbou a zaguľatenou šesťbokou stavbou.  Granátové jablká obsahujú 77% vody, vápnik, forfór, železo, horčík, veľké množstvo sodíku, draslíku a cukru. Z vitamínov sú zastúpené vo veľkej miere vitamín B, C a v menšej miere vitamín A vo forme provitamínu. Obsahuje tiež 6 esenciálnych a 9 neesenciálnych aminokyselín.

Moringa bola objavená zhruba pred 5 tisíc rokmi. Vtedy sa prvýkrát objavuje v zápisoch Hindov. Moringa je rýchlorastúci strom s podlhovastými listami a plodmi v podobe strukov. Má výborné výsledky pri problémoch so zrakom, stárnutí organizmu, ale aj astme. V ajurvédskej medicíne pomáha ako liek pri nevoľnostiach, ale aj pri liečbe neplodnosti.

Papája je exotické ovocie, ktorého pravidelná konzumácia posilňuje imunitný systém, zmierňuje zápaly a je prevenciou proti infarktu myokardu. 

 

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra