Oolong

Nai Xian Oolong

label
8,00 € / 50 g
BEST seller
Nai Xian Oolong nai xian mliecny oolong

Jemne fermentovaný oolong s nenapodobiteľnou vôňou, ktorá kombinuje vôňu čaju s  mliečnou arómou. Pridaná mliečna aróma je 100% prírodného pôvodu.

Vyrába sa v dedinke Minjing, v provincii Nantou na Taiwane. Lístky sú zmotané do klbôčok, sýtej zelenej farby. Nálev je svetložltý.

Tento čaj si jednoducho zamilujete – ponúka dva silné zmyslové zážitky v jednom – vôňu, ktorej sa nedokážete nasýtiť a rovnako príjemnú, jedinečnú chuť.

 

Rok zberu: 2023
Počet zaliatí: Viacnálevový
Krajina pôvodu: Taiwan
Dostupnosť: na sklade
label 6,67 €

Návod na prípravu

4 gramy tohto čaju, je odporúčané množstvo na prípravu čaju do hrnčeka s objemom vody 1,5 dcl. Zalejte vodou s teplotou 80 - 95°C a lúhujte 2 až 3 minúty.

Dá sa použiť aj na viac nálevov. Každý nálev je jedinečný – prvý má povzbudzujúce účinky, ďalší uvoľňuje liečivé látky. Pri druhom a treťom náleve môžete dobu lúhovania predĺžiť na cca 3 minúty a pri každom mierne zvýšiť teplotu vody (na 85 až 95°C). Pri tejto príprave by ste mali všetky nálevy pripraviť v rámci jedného posedenia – lístky sa majú zalievať kým sú teplé.

water
Objem vody
1.5 dcl
weight
Množstvo čaju
4 gramy
temperature
Teplota vody
80 - 95 °C
leaching
Čas luhovania
2.0 - 3.0 min

Podrobný popis

Nai Xian je jemne fermentovaný oolong vyššej triedy. Vyrába sa v dedinke Minjing, v provincii Nantou na Taiwane.

Lístky sú zmotané do klbôčok, sýtej zelenej farby. Nálev je svetložltý.

Prvé, čím tento čaj zaujme je jeho podmanivá a príjemná mliečna vôňa.

Popíjať tento čajík je ako dopriať si extra Vianoce. Jeho chuť je sladkastá s jemným mliečnym podfarbením. Pridaná mliečna aróma je 100% prírodného pôvodu.  V spojení s vôňou poskytuje naozaj silný a jedinečný zážitok – upokojí myseľ a privodí pocit harmónie, energie a optimizmu.

Okrem týchto svojich predností, má priaznivé účinky na ľudský organizmus – je vhodný pri „očistných kúrach“, pomáha posilňovať imunitný systém a redukovať telesnú váhu. Pokiaľ ide o jeho pôsobenie na myseľ človeka, má upokojujúce, antistresové a antidepresívne účinky.

Tento čajík je veľmi populárny a doslova neodolateľný – ak ho raz ochutnáte, nechcete sa ho vzdať. :-)

Hodnotenia

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie

newsletter mail Prihláste sa do Newslettra